Hore Chcem predať telefón

Blog

Čo je nové v iOS 8.1?

0

Beta iOS 8.1 koluje v rukách vývojárov už od konca septembra a v pondelok sa dočkáme oficiálneho vydania. Okrem plátania chýb prináša aj nové funkcie a oživuje niektoré staré. 
 

 • Spustenie Apple Pay do oficiálnej prevádzky

  Od pondelka budú môcť zákazníci v USA (dúfame, že čoskoro aj v našich končinách) využívať Apple Pay pri nákupoch v kamenných obchodoch a na internete. Zoznam partnerov sa od leta zväčšil. Ak netušíte, čo Apple Pay je, tak sa  mrknite na tento článok.


   
 • Verejná iCloud fotoknižnica (v beta prevádzke)

  iCloud fotoknižnica alebo Photo Library, ako povedia u nás na salaši, je jednou z noviniek iOS 8-mičky, no do prevádzky sa dostáva až teraz a aj to len vo forme bety. V krátkosti ide o ďalšie obohatenie iCloud ekosystému v typickej Apple filozofii - dôraz sa kladie na jednoduchosť a funkčnosť. 

  Užívateľ bude môcť pristupovať ku každej fotke na všetkých svojich zariadeniach vrátane web rozhrania. Všetky zmeny sa automaticky ukladajú a odzrkadľujú na všetkých zariadeniach v zlomku sekundy.

  To isté platí pre organizáciu vašej zbierky. Fotky sú triedené podľa miest, udalostí, rokov atď a prístup k nim máte takmer odkiaľkoľvek. 

  Zmeny nastali aj v otázke úložiska. Prvých 5 GB dostávate, ako doteraz, zadarmo. V prípade, že vám táto veľkosť nestačí (a ak fotíte veľa, tak nebude), si môžete predplatiť viac miesta. Ponuky začínajú pri 99 centoch na mesiac a sú nezáväzné. O spravovanie úložiska sa stará operačný systém - súbory v pôvodnej veľkosti sa uložia na server a súbory menšej veľkosti ostávajú na zariadeniach. 


   
 • Opravy chýb

  Toto asi nepotrebuje komentár, všetci však privítame odstránenie tých malých chybičiek, ktoré sprevádzajú iOS 8 od vydania. Ako príklad spomeniem častokrát nefunkčné Bluetooth párovanie s autom a nespoľahlivý akcelerometer (otáčanie displeja).

   

Zdroje: 

 • apple.com/icloud/photos/
 • http://9to5mac.com/2014/10/16/ios-8-1-will-include-apple-pay-icloud-photo-library-in-public-beta-more-improvements/
   
Čo je nové v iOS 8.1?