Hore Chcem predať telefón

Blog

iPhone 7 bez 3.5 mm konektora?

0

Poznámka: nasledovné informácie majú charakter špekulácií a nie sú potvrdené zo strany výrobcu.
 

iPhone 7 nebude mať 3.5 mm konektor pre slúchadlá

Apple už viackrát preukázala, že sa nebojí ľudí sklamať v mene inovácie. Zo svojich produktov odstránila DVD mechaniky, postupne zmenšovala veľkosti SIM kariet a nahradila zaužívaný 30-pinový konektor za lightning.

Samotná prípojka zaberá vo vnútri telefónu cenné miesto, ktoré by sa dalo využiť aj rozumenejšie, napr. väčšou batériou. Nehovoriac o tom, že pripojenie slúchadiel do lightning portu (či už redukciou alebo natívne) by umožnila prehrávanie hudby v oveľa vyššej kvalite ako doteraz. 

 

Prechod na OLED sa neudeje (aspoň nie teraz)

Mnoho ľudí predpokladalo, že použitie OLED displeja v hodinkách signalizoval prechod na tento typ technológie, ale nová generácia iPhone ju ešte s vysokou pravdepodobnosťou nebude používať.

Argumentov je opäť viacero, medzi najpresvedčivejšie však patrí nedávna multimiliónová investícia spoločnosti do továrne na rozvoj a výrobu TFT LCD panelov. 

 

TSMC ako jediný dodávateľ nových procesorov

Taiwanský výrobca TSMC bude s vysokou pravdepodobnosťou jediným dodávateľom procesoru A10. 

Disponuje totižto technológiou, ktorá umožňuje integráciu procesora priamo do matičnej dosky, čo podobne ako odstránenie 3.5 mm konektora, znižuje priestorové požiadavky jednotlivých komponentov.

V minulosti bola výroba rozdelená medzi už vysšie spomenutým TSMC a Samsungom. 
 

Zdroje:
imore.com

iPhone 7 bez 3.5 mm konektora?