Hore Chcem predať telefón

Blog

Čo je Snapcash?

0

Len necelé dva mesiace po spustení platobného systému Apple Pay, prichádza nová služba Snapcash. Snapcash vznikol v spolupráci firiem Snapchat a Square, v snahe uchmatnúť si koláč zo stále viac sa rozmáhajúceho segmentu online platieb. Snapchat, služba umožňujúca posielanie dočasných správ, vznikla v roku 2011 a v súčasnosti má vyše 100 miliónov aktívnych užívateľov.

Square, ktorý už má dlhoročné skúsenosti so spracovaním platieb v Spojených štátoch, Kanade a Japonsku, sa bude starať o samotný prevod peňazí a bezpečnost.  Bezpečnosť je v súvislosti so Snapchatom téma, o ktorej sa často diskutuje. V januári boli ich servery napadnuté a vyše 4,6 milióna užívateľských mien a telefónnych čísiel bolo uverejnených na internete.

Pre správne fungovanie tejto služby je nevyhnutná tvorba účtu, do kterého užívateľ zadá informácie o svojej platobnej karte. Tieto informácie sú následne spracované a uložené na serveroch Square. Na to, aby ste smeli Snapcash používať, musíte mať aspoň 18 rokov a bývať v USA.

Pre samotné odoslanie peňazí adresátovi už stačí v súkromnej správe zadať sumu a stlačením zeleného tlačidla prevod potvrdiť.

Na Slovensku v súčasnosti existuje alternatíva Viamo, ktorá však funguje na mierne odlišnom princípe. Pre viac info o Viame kliknite sem.

Čo je Snapcash?