Hore Chcem predať telefón

Blog

Viva la Apple Watch

Na nedávnej tlačovej konferencii predstavila Apple okrem iného aj Apple Watch, údajne najintímnejší z doterajších produktov, kvôli tesnému kontaktu so zápästím a možnosťou podeliť sa o tlkot svojho srdca s inými ľuďmi, čo môže byť veľmi romantické, ale v niektorých prípadoch aj trošku desivé.

Hodinky budú ovládateľné kolieskom “Digital Crown”, ktoré je umiestnené v pravom hornom rohu. Apple počas vývoja myslela aj na to, že svet nie je tvorený iba pravákmi a užívateľ si počas prvotných nastavení bude môcť vybrať orientáciu prostredia v závislosti od toho, či hodinky chce nosiť na ľavom alebo pravom zápästí. Ľaváci si však stále budú musieť zvykať na nižšie umiestnené koliesko. 

Predná strana hodiniek je dominovaná dotykovým displejom, ktorý bude schopný rozoznať obyčajné ťuknutie od stlačenia. 

Súčasťou hodiniek bude aj Siri a možnosť bezdrôtového nabíjania. Spoločnosť zatiaľ nešpecifikovala výdrž batérie, vzhľadom na jej veľkosť však budeme vychádzať z toho, že sa každodennému nabíjaniu nevyhneme.

Pre správnu funkčnosť Apple Watch je vyžadovaný iPhone, pričom podporuje modely iPhone 5, 5c a 5s a samozrejme aj najnovšie iPhony 6 a 6 Plus. Láska však neostáva neopätovaná, “päťkové” iPhony vďaka hodinkám a ich zabudovanému NFC čipu budú môcť používať Apple Pay, ktorému sme sa venovali tu.

Vývoj hodiniek údajne odštartoval už pred štyrmi rokmi, dávno pred príchodom prvých smart hodiniek od konkurencie, pričom ako inšpirácia slúžil vtedajší iPod nano. 

K dispozícii budú rôzne dizajnové prevedenia, dve veľkosti displejov a tri verzie; Apple Watch, Apple Watch Sport a Apple Watch Edition - verzia so šasi vyrobeným z 18-karátového zlata. 

Podrobnosti ako presné ceny ani dátum vydania zatiaľ dostupné nie sú, najzákladnejší model však má stáť až 349 dolárov, čo je v prepočte približne 270 euro.

Viva la Apple Watch