Hore Chcem predať telefón

Blog

Je načase vytiahnuť Passbook z priečinku „blbosti“?

Zo všetkých nových funkcií iPhonu 6 ma najviac oslovila nová technológia platenia, Apple Pay. Predtým, než sa pustím do veľkého vychvaľovania tejto služby by som asi najprv mal upresniť ako funguje. V skratke ide o digitálnu peňaženku využívajúcu štandard NFC a Touch ID senzor.

Počas prvotného nastavenia sa telefón používateľa opýta, či smie využívať kartu, ktorá už je spárovaná s Apple ID kontom alebo ponúkne možnosť pridania ďalšej karty, pričom nie je potrebné žiadne prepisovanie údajov. Stačí kartu odfotiť a o zvyšok sa postará iPhone.

Karty je možné pridávať a odoberať hocikedy v aplikácii Passbook. 

Celý proces platby sa podobá platbe bezkontaktnou kartou. Telefón priložíte k čítačke pri pokladni, pričom ani nemusí byť prebudený, jedinou podmienkou je, že máte prst položený na snímači Touch ID. Na úspešnosť transakcie iPhone upozorní jemnou vibráciou.

Medzi najväčšie výhody patrí jednoznačne zvýšená bezpečnosť a pohodlie. Počas transakcie sa namiesto čísla karty používa jedinečné číslo zariadenia, ktoré je podobne ako informácie o odtlačkoch prstov uložené v špeciálnom čipe na doske. Znamená to, že v prípade straty telefónu sa nemusíte obávať spreneverenia karty, nakoľko si iPhone údaje o karte nepamätá.

Apple sa podarilo uzavrieť dohody s firmami ako Disney, Walgreens, Subway a mnohými ďalšími (Subway je, mimochodom, s vyše 42 tisíc pobočkami najväčšia sieť reštaurácií na svete).

Apple Pay bude využívaný v kamenných obchodoch ako aj v aplikáciach, kde za tovar môžete zaplatiť jednoduchým priložením prsta.

Väčšina z nás si pravdepodobne kladie tú istú otázku. Bude Apple Pay fungovať aj na Slovensku? Prekvapivou odpoveďou je áno. Zastúpenie dvoch najväčších vydavateľov platobných kariet tvrdí, že Apple Pay už teraz podporuje približne polovica platobných terminálov na Slovensku.

Služba má byť oficiálne spustená v októbri tohto roku v USA, v Európe začiatkom roka 2015. Ostáva nám preto iba čakať.

(zdroj: macblog.sk) 

Je načase vytiahnuť Passbook z priečinku „blbosti“?