Blog | VymenHo.sk Blog <![CDATA[Ako nainštalovať betu iOS 10 bez vývojárskeho účtu]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-ako-nainstalovat-betu-ios-10-bez-vyvojarskeho-uctu-id36/ 36 Tue, 14 Jun 2016 17:57:41 CEST Apple včera na WWDC predstavila novú verziu svojho mobilného operačného systému, iOS 10. Oficiálne vydanie systému je naplánované na jeseň tohto roku, vývojári ho však môžu testovať už teraz. V prípade, že nie ste vývojár, ale napriek tomu sa chcete pohrať s novým iOS, stačí postupovať podľa nasledujúcich štyroch krokov: 

Upozornenie: beta verzie iOS sú spravidla veľmi nestabilné a pomalé, neodporúčame ich preto inštalovať na primárne zariadenia.

1. v zložke Nastavenia > Všeobecné > Profil vymažte všetky staré profily od Apple na inštaláciu beta verzií iOS. Ak v nastaveniach takúto zložku nemáte, prejdite na krok 2

2.  z iZariadenia navštívte túto stránku. Kliknite na tlačidlo hore vpravo a zvoľte možnosť "Direct Download"

3. nainštalujte profil a reštartujte svoje zariadenie 

4. po reštarte by mala byť v aktualizáciach dostupná nová verzia iOS. 


Zdroj: EverythingApplePro
Obrázok: wccftech.com

Ako nainštalovať betu iOS 10 bez vývojárskeho účtu]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Chcete pokojný víkend bez otravných telefonátov? Zmeňte si dátum na iPhone...]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-chcete-pokojny-vikend-bez-otravnych-telefonatov-zmente-si-datum-na-iphone-id35/ 35 Fri, 12 Feb 2016 18:47:01 CET Ručná zmena dátumu na najnižsiu možnú hodnotu - 1. január 1970 (dátum, od ktorého sa v UNIXových systémoch počíta čas) a následný reštart spravia z vášho zariadenia ťažítko. Telefón sa totižto dostane do nekonečného cyklu reštartov a nepomôže ani DFU obnova cez iTunes. 

Na všetky problémy však existuje riešenie a v tomto prípade stačí fyzicky odpojiť a znovu pripojiť batériu, čo zresetuje pamäť (osobné údaje sa nevymažú). Nad presnou príčinou problému sa špekuluje, ale vieme, že postihuje všetky zariadenia s 64-bitovým procesorom - čiže iPhone 5s a novšie.

Možné vysvetlenie by spočívalo v tom, že interné hodiny zariadenia sa nastavia na zápornú hodnotu, čo zmätie systém počas štartu.

PS. Neskúšajte to doma, a ak to aj skúsite, tak sa uistite, že máte potrebné nástroje na odpojenie batérie. 

Chcete pokojný víkend bez otravných telefonátov? Zmeňte si dátum na iPhone...]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[iPhone 7 bez 3.5 mm konektora? ]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-iphone-7-bez-3-5-mm-konektora-id34/ 34 Sun, 06 Dec 2015 15:50:10 CET Poznámka: nasledovné informácie majú charakter špekulácií a nie sú potvrdené zo strany výrobcu.
 

iPhone 7 nebude mať 3.5 mm konektor pre slúchadlá

Apple už viackrát preukázala, že sa nebojí ľudí sklamať v mene inovácie. Zo svojich produktov odstránila DVD mechaniky, postupne zmenšovala veľkosti SIM kariet a nahradila zaužívaný 30-pinový konektor za lightning.

Samotná prípojka zaberá vo vnútri telefónu cenné miesto, ktoré by sa dalo využiť aj rozumenejšie, napr. väčšou batériou. Nehovoriac o tom, že pripojenie slúchadiel do lightning portu (či už redukciou alebo natívne) by umožnila prehrávanie hudby v oveľa vyššej kvalite ako doteraz. 

 

Prechod na OLED sa neudeje (aspoň nie teraz)

Mnoho ľudí predpokladalo, že použitie OLED displeja v hodinkách signalizoval prechod na tento typ technológie, ale nová generácia iPhone ju ešte s vysokou pravdepodobnosťou nebude používať.

Argumentov je opäť viacero, medzi najpresvedčivejšie však patrí nedávna multimiliónová investícia spoločnosti do továrne na rozvoj a výrobu TFT LCD panelov. 

 

TSMC ako jediný dodávateľ nových procesorov

Taiwanský výrobca TSMC bude s vysokou pravdepodobnosťou jediným dodávateľom procesoru A10. 

Disponuje totižto technológiou, ktorá umožňuje integráciu procesora priamo do matičnej dosky, čo podobne ako odstránenie 3.5 mm konektora, znižuje priestorové požiadavky jednotlivých komponentov.

V minulosti bola výroba rozdelená medzi už vysšie spomenutým TSMC a Samsungom. 
 

Zdroje:
imore.com

iPhone 7 bez 3.5 mm konektora? ]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Porsche začne do svojich áut montovať CarPlay, zamieta Android Auto]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-porsche-zacne-do-svojich-aut-montovat-carplay-zamieta-android-auto-id33/ 33 Thu, 08 Oct 2015 09:53:10 CEST Automobilka Porsche začne do svojich áut v blízkej budúcnosti integrovať systém CarPlay. Ako posledná sa tak pridáva k známej nemeckej štvorke - BMW, Mercedes-Benz aj Audi službu vo svojich vozidlách používajú alebo jej podporu aspoň avizovali.

Ako prvá s CarPlay vyjde z továrne vlajková loď výrobcu, Porsche 911, v roku 2017. Zaujímavým faktom je, že priamy konkurent CarPlay - Android Auto, sa do nových áut nedostane. Hlavným dôvodom má byť nenásytnosť spoločnosti pri získavaní aktuálnych informácií o vozidle. 

Apple si naopak pýta len jednu informáciu a to, či sa auto hýbe alebo nie. Z dôvodu bezpečnosti sa počas jazdy niektoré funkcie obmedzia a dôraz sa kladie na hlasového asistenta Siri.
 

Zdroj: 9to5mac.com
Obrázok: porsche-mania.com

Porsche začne do svojich áut montovať CarPlay, zamieta Android Auto]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Nové iPhony by sa už nemali ohýbať]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-nove-iphony-by-sa-uz-nemali-ohybat-id32/ 32 Mon, 10 Aug 2015 21:56:52 CEST Zahájenie predaja iPhone 6 a 6 Plus v septembri minulého roka bolo sprevádzané už tradičným mediálnym rozruchom, no nie všetky správy boli zamerané na nekonečné rady pred predajňami a rekordné tržby. Väčší brat údajne trpel "menšími technickými problémami”. 

Apple doteraz akékoľvek problémy popiera, hliníkové telo nového modelu by však malo byť mierne hrubšie a širšie na kritickom mieste pri tlačidlách ovládania hlasitosti.

Šírka hliníka sa na tomto mieste zmení z doterajších 1,14 mm na 1,9 mm. Napriek tomu sa hmotnosť celého dielu zníži z 27 na 25 gramov, čo naznačuje použitie nového, odolnšieho druhu hliníka.Zdroje: macrumors.com, youtube.com/unboxtherapy
 

Nové iPhony by sa už nemali ohýbať]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Ako testovať beta verzie iOS ]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-ako-testovat-beta-verzie-ios-id31/ 31 Sat, 08 Aug 2015 15:46:12 CEST Testovanie beta verzií iOS bolo doteraz výsadným právom vývojárov aplikácií. Apple si však všimla nezanedbateľné množstvo “bežných užívateľov”, ktoré nevydané verzie iOS používalo zo zvedavosti. Tento rok sa preto rozhodla, podobne ako minulý rok so systémom OS X, spustiť Public Beta Program. 

Proces inštalácie iOS 9 je jednoduchý. Je potrebné navštíviť stránku programu priamo z prehliadača Safari v iPhone, prihlásiť sa a postupovať podľa krokov uvedených na obrazovke. Po nainštalovaní špeciálneho profilu sa beta iOS 9 stane dostupnou ako bežná aktualizácia systému. 

Varovanie: vývoj tohto softvéru nie je ukončený. Niektoré aplikácie sa preto môžu správať chaoticky alebo nefungovať vôbec. Ak nechcete riskovať, počkajte na oficiálne vydanie. 


Prajeme veľa zábavy! :)
 

Ako testovať beta verzie iOS ]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Low Power Mode v iOS 9]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-low-power-mode-v-ios-9-id30/ 30 Sun, 19 Jul 2015 18:52:32 CEST Všetci to dôverne poznáme - deň sa ešte zďaleka neskončil, ale ukazovateľ batérie je červený a my otvárame nastavenia a chaoticky vypíname funkcie, o ktorých si myslíme, že najviac vybíjajú batériu; Wi-Fi, Bluetooth, znížime jas alebo rovno zapneme režim lietadlo. 

Háčik spočíva v tom, že prichádzame o funkcie, ktoré robia z iPhonu iPhone. Apple preto do iOS 9 zabudovala novú funkciu na zlepšenie výdrže batérie. Podľa slov pána Federighiho, viceprezidenta softvérového inžinierstva OS X a iOS, “vypne prepínače, o ktorých sme ani nevedeli, že existujú”. 

Zapnutie Low Power Modu vypne automatické sťahovanie mailov a obnovovanie aplikácií na pozadí, podtaktuje procesor o približne 40% a obmedzí niektoré animácie a efekty. Tieto kroky majú prispieť až k trojhodinovému bonusu oproti bežnej výdrži batérie a my ako užívatelia žiadnu zmenu nepostrehneme.

Pre viac informácií o tom, ako zo svojho iPhonu na jedno nabitie vyťažiť maximum, si neváhajte prečítať tento diel zo série Tipy a Triky. 
 

Low Power Mode v iOS 9]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Apple predstavila nové iPody]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-apple-predstavila-nove-ipody-id29/ 29 Wed, 15 Jul 2015 20:57:51 CEST Spoločnosť Apple dnes uviedla na trh nové verzie hudobných prehrávačov iPod. Prehrávače iPod nano a iPod shuffle síce nedostali hardvérovú aktualizáciu, ale sú dostupné v nových farbách - space grey, modrej, ružovej, striebornej a zlatej. 

Ide o rovnaké farby, ktoré boli prednedávnom objavené v zdrojových súboroch novej verzie iTunes. 

iPod touch odteraz disponuje novým 64-bitovým A8 procesorom a M8 koprocesorom, 8-megapixelovým fotoaparátom iSight, rýchlejším Wi-Fi (a Bluetooth) adaptérom a je podobne ako jeho bratia dostupný v nových farbách. Za novinku možno považovať aj pridanie 128 GB modelu, ktorý sa bude v USA predávať za 399 dolárov.
 


Predaje iPodov postupom rokov výrazne klesajú, pričom bolo v poslednom štvrťroku 2014 predaných "iba" 2,6 milióna jednotiek. V tom istom štvrťroku bolo totižto predaných až 69,3 milióna iPhonov. 


Zdroj obrázkov: apple.com

Apple predstavila nové iPody]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Vychytávky v iOS 9 #1: Zlepšený multitasking na iPade ]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-vychytavky-v-ios-9-1-zlepseny-multitasking-na-ipade-id28/ 28 Fri, 12 Jun 2015 19:51:37 CEST Mottom tohtoročnej WWDC bolo "The Epicenter of Change", čo v preklade znamená "epicentrum zmeny". Zmien bolo naozaj požehnane a plánujeme v priebehu najbližších týždňov pokryť tie najvýznamnejšie. Tou prvou bude novinka, ktorá mňa, ako autora tohto článku, oslovila najviac. Je ňou možnosť pracovať na iPade s dvomi oknami súčasne a to hneď v dvoch podobách.

  • Slide Over

    Slide over umožňuje posunúť do popredia zmenšené okno inej aplikácie a aktivujete ho jednoduchým gestom - potiahnutím z pravého kraja obrazovky. V súčasnosti túto novinku podporujú iba vstavané aplikácie od Apple, to sa však krátko po oficiálnom vydaní iOS 9 určite zmení. Nevýhodou tejto funkcie je nemožnosť pracovať s oboma aplikáciami súčasne. Na to, aby ste sa vrátili k pôvodnej činnosti musíte slide over okno ukončiť. 

    Na rozdiel od Split View, o ktorom sa dočítate nižšie, je podporovaný aj staršími iPadmi.      
  • Split View

    Split view, v preklade "oddelený pohľad", je funkcia exkluzívna pre majiteľov iPadu Air 2. generácie. Umožňuje užívateľom pracovať s dvomi aplikáciami súčasne, čo nepochybne zefektívni produktivitu (alebo písanie si s dvomi ľuďmi súčasne :). Okná sa dajú rozdeliť v pomere 30/70 alebo 50/50, fungujú úplne nezávisle od seba a je možné používať ich súčasne.​ 

Vychytávky v iOS 9 #1: Zlepšený multitasking na iPade ]]>
VymenHo.sk
<![CDATA[Tipy a Triky #4: Ako na iZariadenie, ktoré sa nedá zapnúť]]> http://www.vymenho.sk/blog/18-06-2021-tipy-a-triky-4-ako-na-izariadenie-ktore-sa-neda-zapnut-id27/ 27 Thu, 21 May 2015 18:24:53 CEST Tento príspevok nebude pre zmenu dlhý, ale sme presvedčení o tom, že mnohým ľuďom pomôže buď teraz alebo si naň spomenú v budúcnosti. 

Možno sa vám už stalo, že ste chytili do ruky svoj nabitý iPhone alebo iné iZariadenie a vôbec nereagovalo, presnejšie povedané, "bolo mŕtve". V takejto situácii nepomôže chaotické stláčanie power tlačidla ani modlenie, ale tzv. tvrdý reset.

Na resetovanie zariadenia je potrebné držať stlačené power a home tlačidlá spolu na približne 15-20 sekúnd alebo kým sa neobjaví jabĺčko. Štart po tvrdom resete trvá obvykle dlhšie, následne by však malo byť všetko v poriadku.

P.S.: Ak táto rada nepomohla a zariadenie ešte stále neprejavuje známky života, skúste kontaktovať predajcu, u ktorého ste ho kúpili. S vysokou pravdepodobnosťou pôjde o hardvérovú vadu.

 

Obrázok: support.apple.com

Tipy a Triky #4: Ako na iZariadenie, ktoré sa nedá zapnúť]]>
VymenHo.sk